26 жовтня 2017 році набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю».
За словами заступника глави Нацполіції Костянтина Бушуєва, норми прийнятого закону слід розглядати у розрізі двох складових частин. Перша з них – відповідальність учасників дорожнього руху, а друга – відповідальність юридичних осіб, які повинні забезпечити виконання положень закону.
З набуттям чинності законом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема – до ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху) і ст. 152-1 (Порушення правил паркування транспортних засобів). Також зміни вносяться до ст. 222 і ст. 257 КУпАП – щодо порядку розгляду адміністративних матеріалів, складених за порушення законодавства про паркування.
Згідно з документом, штраф від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян накладатимуть, зокрема, за:
зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю (крім випадків вимушеної стоянки), а так само створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці чи стоянці керованих ними транспортних засобів, неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака "Водій з інвалідністю";
паркування транспортного засобу на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, водієм, який не має документів про наявність у нього чи в одного з пасажирів інвалідності (крім явно виражених ознак інвалідності);
необлаштування на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування транспортних засобів, у тому числі біля житлових будинків (крім індивідуальних житлових будинків) та інших будівель, на тротуарах (із числа місць для зупинки та стоянки транспортних засобів), місць, призначених для паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, чи облаштування таких місць без дотримання вимог щодо їх розміщення.