Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
31 травня 2017 року громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) за участю проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» презентувала результати інформаційного моніторингу веб-сайтів судів, що проводився у 2016 році.
Із вітальним словом на заході виступили керівник проекту «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» Андрій Кавакін та перший заступник виконавчого директора ІРРП Ольга Труфанова, які розповіли про мету та основні завдання моніторингу.
Медіа-юрист, адвокат ІРРП Людмила Панкратова у своїй доповіді зазначила, що офіційні веб-сайти, зокрема органів судової влади, є одним із найкращих засобів донесення до громадян інформації про діяльність установи. Зручно розміщена та якомога повніша інформація на веб-сайтах дає можливість громадянам отримувати необхідні відомості у будь-який час. Зважаючи на це, метою проведення моніторингу було визначення кількісних і якісних характеристик поточного рівня інформаційної відкритості відповідно до вимог чинного законодавства України з питань оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність судів та забезпечення громадян поточною інформацією про судові справи. Також доповідач звернула увагу присутніх на методику дослідження веб-сайтів судів, критерії їх оцінювання та параметри моніторингу.
Під час заходу було презентовано результати дослідження веб-сайтів та веб-сторінок 47 судів, які свідчать, що за рік рівень інформаційної відкритості судів зріс на 10%. На думку представників групи моніторингу, це достатньо високий результат, якого вдалося досягти завдяки заінтересованості судової влади у комунікації з громадянами, злагодженій роботі й активній позиції працівників апаратів судів, які швидко та ефективно реагували на пропозиції експертів.
Медіа-юрист, адвокат громадської організації «Платформа прав людини» Людмила Опришко провела загальний аналіз результатів дослідження за кожною групою параметрів моніторингу та звернула увагу на окремі недоліки інформаційного наповнення веб-сайтів судів. Також присутні мали можливість розглянути приклади наповнення веб-сайтів судів, які за результатами моніторингу стали лідерами. Це сайти Вінницького апеляційного адміністративного суду, Апеляційного суду міста Києва, Апеляційного суду Житомирської області.
У заході взяли участь представники Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Ради суддів України, судів апеляційної інстанції. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ представляли заступник керівника апарату – начальник науково-експертного управління Расім Бабанли, начальник управління інформаційного забезпечення Інна Волкова, заступник начальника управління інформаційного забезпечення – начальник відділу видавничої діяльності та інформаційного забезпечення веб-сайта Оксана Березюк, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Михайло Вайнагій та представник відділу прес-служби Наталія Линник.