Апеляційний суд міста Києва став першим судом, з якого розпочалася низка робочих зустрічей експерта КМЄС Чеса Такса щодо впровадження нової системи охорони. Актуальні проблеми, пов’язані з цим, обговорили на прикладі розгляду резонансних справ.
У ході дискусії порушувались проблемні питання безпеки суддів та працівників апарату суду, специфіки реагування правоохоронних органів при отриманні від суду сигналу про небезпеку, спрацювання в разі виникнення небезпечних ситуацій охоронно-пожежної сигналізації та порядок пропуску й ідентифікації осіб, які мають намір потрапити до приміщень суду, а також порядок пропуску на прилеглу територію транспортних засобів. Окрему увагу гостей було прикуто до алгоритму дій працівників апарату суду в разі виникнення надзвичайних обставин.
На прикладі резонансних справ, які розглядалися в АСК, були обговорені актуальні проблеми, пов’язані з охороною суду та станом забезпечення гарантій незалежності суддів та безпеки учасників судового розгляду в таких умовах. Висвітлювались питання неодноразового втручання в роботу суду, загрози фізичній безпеці суддів і учасників процесу та інших випадків протиправних дій, що унеможливлювали розгляд справ.
Також було обговорено переваги створення Служби судової охорони для суддів, працівників апарату суду, учасників судового процесу, збереження майна судової установ.
В АСК запевнили, що питання прийняття організаційних, правових, матеріально-технічних і фінансових заходів, спрямованих на забезпечення безпеки судової діяльності на належному рівні, розглядаються у пріоритетному порядку.
На завершення робочої зустрічі всі учасники висловили великі сподівання щодо позитивних результатів пілотного проекту та створення такої моделі, яка дозволить на високому рівні забезпечити охорону приміщень судів, органів та установ системи правосуддя, виконувати функції щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, а також забезпечувати безпеку учасників судового процесу.