flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У ДСАУ розробили Порядок виплати винагороди присяжним

07 вересня 2016, 16:12

 На виконання ст. 68 Закону про судоустрій і статус суддів Державна судова адміністрація України підготувала проект Порядку виплати винагороди та відшкодування витрат, виплати добових присяжному за час виконання ним обов'язків у суді.

Проект було розміщено на сайті ДСАУ порталу «Судова влада» для надання пропозицій і зауважень, які прийматимуться до 23 вересня 2016 року.

Відповідно до частини першої статті 68 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів" присяжним за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.

 

ПРОЕКТ

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної судової
адміністрації України
від___________ №______

 

Порядок 
виплати винагороди та відшкодування витрат, виплати добових присяжному за час виконання ним обов'язків у суді

1. Цей Порядок визначає процедуру нарахування, виплати винагороди та відшкодування витрат, виплати добових присяжному відповідно до статті 68 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів".

2. З метою нарахування та виплати винагороди присяжний, увільнений за основним місцем роботи на час виконання обов'язків у суді, подає до суду довідку про увільнення від роботи.

Присяжний за час виконання обов'язків у суді заробітну плату за основним місцем роботи не отримує.

Присяжний, який тимчасово не працює, подає до суду копію трудової книжки.

Присяжний, який не працює та є пенсіонером, подає до суду копію пенсійного посвідчення.

3. Присяжному за час виконання ним обов'язків у суді виплачується винагорода, розрахована з урахуванням фактично відпрацьованого часу виходячи з посадового окладу судді місцевого суду:

у 2016 році – визначеному відповідно до положень Закону України від 07.07.2010 № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" (із змінами);

з 2017 року – визначеному частиною третьою статті 135 Закону України від 02.06.2016 № 1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів", з урахуванням пункту 24 Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" цього закону.

4. Виплата винагороди присяжному за час виконання ним обов'язків у суді здійснюється відповідним територіальним управлінням ДСА України за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя за рахунок коштів Державного бюджету України на підставі його заяви.

Перерахування коштів здійснюється на рахунок, відкритий у банку, вказаний у заяві присяжного.

5. Територіальне управління ДСА України не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви присяжного звертається до відповідного суду для отримання підтвердження виконання присяжним обов'язків у суді.

6. Суд не пізніше трьох робочих днів з дня отримання звернення територіального управління ДСА України надає управлінню довідку, підписану головуючим суддею у справі за участю присяжного, про виконання/невиконання присяжним обов'язків у суді із зазначенням фактично відпрацьованого часу.

7. Територіальне управління ДСА України протягом п’яти робочих днів після отримання від суду підтвердження виконання присяжним обов'язків у суді здійснює перерахування коштів на його користь через відповідні органиДержавної казначейської служби України.

8. Відшкодування витрат на проїзд і наймання житла, виплата добових присяжному провадяться відповідним територіальним управлінням ДСА України в порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України для відряджень у межах України.

Начальник юридичного управління
ДСА України

Закон і Бізнес