flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Електронне судочинство, оптимізація інфраструктури адміністрування органів судової влади, удосконалення процедури кваліфікаційного оцінювання суддів обговорювали на засіданні Ради з питань судової реформи

04 січня 2016, 14:46

28 грудня 2015 року відбулося засідання Ради з питань судової реформи, на якому були розглянуті питання запровадження окремих елементів електронного судочинства, оптимізації інфраструктури забезпечення органів судової влади, удосконалення процедури кваліфікаційного оцінювання суддів тощо.

Члени Ради обговорили відповідні зміни до процесуального законодавства України, які дозволять запровадити електронне наказне провадження та систему автоматизованого арешту коштів.

За словами Координатора Ради з питань судової реформи України, Заступника Глави Адміністрації Президента Олексія Філатова, зазначені зміни спрямовані на зменшення навантаження на суди та підвищення ефективності виконання судових рішень. «Йдеться про реалізацію деяких принципових речей щодо реформи процесуального законодавства. Законопроектами пропонується максимально автоматизувати відповідні процедури з використанням інформаційних технологій, що дозволить спростити процедуру розгляду безспірних вимог, а також забезпечити оперативне виконання судових рішень в частині накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках», — зазначив Олексій Філатов.

Також Рада з питань судової реформи ухвалила прийняти за основу Концепцію оптимізації інфраструктури забезпечення органів судової влади для вирішення завдань щодо спрощення доступу до правосуддя та підвищення ефективності роботи органів судової влади. Реалізація Концепції відбуватиметься за напрямками: створення єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи, впровадження процесуальних інструментів електронного судочинства, оптимізація інфраструктури забезпечення органів судової влади.

Крім того, на засіданні Ради запропоновано доопрацювати механізми реалізації положень Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, що викладені у відповідних річних планах.