flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Голова Ради судів України: "Ми вважаємо, що зміни до Конституції дадуть основу для формування незалежного і справедливого правосуддя"

21 грудня 2015, 09:51

17 грудня 2015 року в Києві відбувся медіа марафон "Зміни до Конституції – обираємо справедливість".

Організаторами заходу виступили Конституційна Комісія за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. До участі були запрошені представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, члени Конституційної Комісії, міжнародні експерти, правники, представники громадських організацій. Судову владу на форумі, що мав на меті обговорення найбільш нагальних питань, пов’язаних із поточним реформуванням судової влади України, представляла Голова Ради суддів України, член Конституційної Комісії, суддя Верховного Суду України Валентина Сімоненко.

 

Учасники обговорення, як з боку експертів, так і від громадськості, були єдині в тому, що найбільшим позитивом Проекту змін до Конституції України у частині правосуддя є усунення політичних впливів на судову систему, її спрощення, а також суттєве оновлення суддівського корпусу.

Водночас, як зазначила Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, попри великі очікування на реальну суддівську незалежність - незалежність судової системи не перетвориться на безвідповідальність, адже нові закони передбачають дисциплінарну відповідальність суддів і дисциплінарні стягнення, включно зі звільненням із посади.

Щодо очищення судової влади, на шляху до якого одним з кроків є кваліфікаційне оцінювання суддів, то очільниця суддівського самоврядування вважає, що потрібно зберегти фахових, етичних, доброчесних суддів, а на місце звільнених мають прийти нові. На її думку, діючого суддю потрібно оцінювати за попередню роботу, а кандидат на посаду повинен заходити в професію через іспит."Ми маємо розуміти, що в оцінюванні суддів працюють тільки системні підходи, тим більше, що ми говоримо про введення інституту оцінювання судді на кожному етапі його роботи та кар’єри і, де, за результатом будь-якого з них, його можуть попросити піти з системи" – наголошує Валентина Сімоненко.

               Голова Ради суддів України під час медіа марафону ще раз зазначила, що  очищенню судової влади судді і судова система загалом опору не чинять, а позиція органу суддівського самоврядування полягає у відстоюванні принципів незалежності правосуддя та індивідуальної відповідальності суддів. "Ми вважаємо, що Конституційні зміни дадуть основу для формування незалежного і справедливого правосуддя", - підсумувала Валентина Сімоненко.