Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Питання розвитку комунікативної діяльності в Україні набуває дедалі більшої актуальності. Прагнення до відкритості для суспільства та необхідність оперативного надання інформації громадянам стимулюють до активної та кваліфікованої роботи відділи прес-служб, прес-секретарів, відповідальних за комунікацію спеціалістів. Тому для покращення професійних якостей комунікаторів України проводяться тренінги, зустрічі та конференції за участю провідних міжнародних експертів.
У рамках проекту «Підвищення комунікаційної спроможності органів державної влади», який реалізується за сприяння Міністерства інформаційної політики та Секретаріату Кабінету Міністрів України, 3 листопада 2015 року відбулася конференція «Кращі міжнародні практики державних комунікацій».
Участь у заході взяли спеціалісти з комунікації міністерств, відомств, регіональних органів виконавчої влади, міжнародні експерти, від Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ – керівник відділу міжнародно-правового співробітництва Михайло Вайнагій та представник прес-служби Наталія Линник.
Під час конференції із доповідями виступили міжнародні спеціалісти з питань публічних комунікацій. Британські спікери поділилися досвідом щодо організації і структури прес-служб (Пітер Вілсон, заступник начальника департаменту новин, департамент транспорту) та методологією з антикризового менеджменту (Алісія Кернс, старший радник зі стратегічних комунікацій, Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії). Радник з медіа міністра соціальної політики Естонії Кая Тампере у своїй доповіді акцентувала увагу на моральних та професійних якостях, якими повинні володіти учасники комунікації в органах державної влади.
Окрім того, на конференції відбулися презентації пропозицій для практичної реалізації комунікативних продуктів. Так, Едіта Банєнє, радник відділу комунікацій і преси в Уряді Литви, представила результати роботи над проектом створення єдиного урядового інформаційного порталу «My government» («Мій уряд») та поділилася досвідом щодо організації урядових сайтів, який може бути корисним для українських спеціалістів. Окрему увагу було приділено інформаційному наповненню: формі та змісту матеріалів.
Про актуальний формат повідомлень для розміщення на сайті та сучасні тенденції у написанні цікавих матеріалів розповіла екс-начальник управління персоналом Міністерства освіти і науки Республіки Латвії Гунда Райре.
Наприкінці зустрічі радник міністра інформаційної політики Іветта Делікатна та лідер проекту The Communication Reform Group Мартін Нанн презентували результати аудиту урядових комунікацій, розповіли про стратегію подальшого реформування, а також поділилися планами на майбутнє щодо розвитку комунікацій в органах державної влади.