flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду в Теплодарському міському суді Одеської області від 01.04.2025 року

01 квітня 2025, 13:47

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням зборів суддів Теплодарського міського суду Одеської області

від 25.04.2023 № 1

Засад використання автоматизованої системи документообігу суду в Теплодарському міському суді Одеської області

Із змінами, внесеними рішеннями зборів суддів

від 23.04.2024 року № 4

Із змінами, внесеними рішеннями зборів суддів

від 19.11.2024 року № 15

Із змінами та доповненнями, внесеними рішеннями зборів суддів

від 01.04.2025 року № 1

  1. Загальні положення

       Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в Теплодарському міському суді Одеської області (далі — Засади) за допомогою автоматизованої системи документообігу суду (далі — АСДС) визначають порядок функціонування автоматизованої системи в Теплодарському міському суді Одеської області, урегулювання яких відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” і Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі – Положення), затвердженим рішенням Ради суддів України від 11 листопада 2024 року № 39 (з подальшими змінами), відноситься до повноважень зборів суддів місцевого суду.

  1. Реєстрація справ і матеріалів

       2.1. Усі справи та матеріали, що підлягають розподілу між суддями, реєструються в день надходження за допомогою АСДС.

  1. Розподіл справ і матеріалів

       3.1. Усі зареєстровані справи та матеріали, які підлягають розгляду суддями, щоденно розподіляються, у разі їх наявності, за допомогою АСДС згідно Розділу 2.3. «Розподіл судових справ між суддями» Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення).

       3.2. Справи і матеріали, які мають скорочені терміни розгляду, у разі їх наявності, розподіляються одразу після їх реєстрації згідно підрозділу «Автоматизований розподіл судових справ між суддями» Розділу 2.3. «Розподіл судових справ між суддями»  Положення.

       3.3. Кожний робочий день о 09.30 посадова особа суду, відповідальна по роботі з персоналом або особа, яка виконує його обов'язки, перед початком розподілу будь-яких справ і матеріалів, надає керівнику апарату суду інформацію про відсутніх на робочому місці суддів (довідка, доповідна, витяг з табелю) з вказівкою підстав відсутності (відпустка, відрядження, лікарняний тощо).

       У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов’язаний  до 09:30 дня невиходу на роботу повідомити про це особу суду, відповідальну за ведення кадрової роботи або особу, яка виконує його обов’язки.

       Невиконання суддею правил, визначених абзацом 2 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

       3.4. За вимогою голови суду, особа, відповідальна за автоматичний розподіл справ надає голові суду довідку про перелік справ, які надійшли до суду та розподілені.

       3.5. Розподіл усіх справ і матеріалів здійснюється виключно особою, відповідальною за автоматичний розподіл справ.  

       3.6. Будь-який суддя (судді) мають право бути присутніми під час розподілу справ і матеріалів.

       3.7. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі розподілу справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

       Реєстр розподілу справ і матеріалів роздруковується не рідше одного разу на день, скріплюється підписом керівника апарату суду або особою, відповідальною  за автоматичний розподіл справ.

       3.8. Повторний розподіл справ і матеріалів, у разі заміни головуючого судді здійснюється з урахуванням вимог пунктів 3.1. – 3.7. Засад.

       3.9. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що входять до складу колегії проводиться автоматично в загальному порядку згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення.

       3.10. У разі неможливості продовження розгляду справи одним із суддів- членів колегії (призов на військову службу, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, довготривале перебування на лікарняному або у відпустці тощо) заміна судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача у справі з метою дотримання передбаченого законом строку розгляду цієї справи у порядку, зазначеному в підпункті 2.3.21 пункту 2.3 цього Положення.

        3.11. Визначення присяжних відбувається за правилами, встановленими Положенням про АСДС.

        3.12. Не розподіляються на суддю, слідчого суддю, який перебуває в нарадчій кімнаті, справи, що підлягають невідкладному розгляду (включаючи випадки передачі справи раніше визначеному у складу суду), зокрема:

- клопотання про проведення обшуку, огляду;

- клопотання про проведення слідчого експерименту;

- скарги щодо захисту прав людини – ст. 206 КПК України;

- заяви про забезпечення позову до надходження позовної заяви;

- подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України;

- подання про примусове проникнення до житла;

- заяви про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства;

- адміністративні позови з приводу затримання іноземців або осіб без громадянства.

        3.13. З врахуванням об’єктивної періодичності призначення справ та їх розгляду суддями, з метою недопущення дестабілізації правосуддя, дискредитації судової систем  і створення істотних перешкод для ефективного вирішення спорів наявним кількісним складом суду, вважати  затверджені Засади використання автоматизованої системи документообігу суду для розподілу судових справ та матеріалів між суддями в Теплодарському міському суді Одеської області, підставою для одноманітного повторного розподілення справ та внесення змін (поміток) у автоматизовану систему відносно судді.  

       3.13.1. На виконання пункту 2.3.16. Положення, з метою недопущення порушення строків розгляду справи, можуть бути повторно розподілені за резолюцією голови суду, з урахуванням пунктів 3.1. – 3.7. Засад, судові справи, та усі заведені в рамках справи провадження (у тому числі по закінченим справам), що залишилися нерозглянутими суддею у разі:

- припинення його повноважень щодо здійснення ним правосуддя,

- звільнення його з посади судді,

- перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

- тимчасової непрацездатності головуючого судді, якщо її тривалість становить більше ніж 21 календарний день,

- тимчасової непрацездатності головуючого судді, у день відкриття лікарняного, якщо нерозглянутими залишились справи і матеріали, зазначені у п. 3.2. Засад,

-  відсторонення судді  від посади.

        3.14. У разі тимчасової непрацездатності (лікарняного), помітка в автоматизованій системі  про відключення судді від участі в авторозподілі справ, матеріалів та проваджень робиться до 8-30 годин в день  відкриття лікарняного.  У випадку відкриття лікарняного після 8-30 години, помітка в автоматизованій системі  про відключення судді від участі в авторозподілі справ, матеріалів та проваджень робиться з часу внесення відповідальною особою даної інформації в автоматизовану систему, розподілені до цього часу справи передаються цьому головуючому.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді

       4.1. Передача судової справи раніше визначеному судді, судді-доповідачу проводиться щодо:

- клопотань (подань, скарг), які надійшли в межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР), якщо інший порядок не визначений зборами суддів;

- судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування судових рішень, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також судових рішень, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи;

- апеляційних скарг на ухвали слідчих суддів суду першої інстанції, які надійшли в межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР);

- заяви або клопотання, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- заяви про перегляд заочного рішення;

- заяви та клопотання з процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень, подані до суду, що розглядав справу;

- матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору в судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви;

- заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом;

- позовних заяв, які надійшли після подання до суду заяви про забезпечення позову або доказів;

- справ про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- справ про адміністративні правопорушення, які поверталися суддею на доопрацювання."

       4.2. За відсутності заборони у процесуальному законі збори суддів мають право передбачити інші випадки передачі судових справ (проваджень) раніше визначеному в судовій справі судді, судді-доповідачу."

       4.3. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді (судді-доповідача) у випадках, передбачених підпунктом 4.1.  пункту 4 цих Засад, такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу за правилами, визначеними Засадами використання автоматизованої системи документообігу суду."

       4.4. При знаходженні судді у відпустці, чи у разі тимчасової непрацездатності (лікарняний) не залежно від строку у випадках, передбачених підпунктом 4.1.  пункту 4 цих Засад, передаються справи та провадження на розгляд раніше визначеному автоматизованою системою головуючому по справі судді, який має повноваження.

       До виходу головуючого з відпустки чи лікарняного, зазначені вище справи, провадження та матеріали зберігаються у канцелярії суду.

  1. Розгляд справ і матеріалів стосовно неповнолітніх чи малолітніх

       5.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітнім чи малолітнім розглядають судді, уповноважені зборами суддів.

       5.2. У разі уповноваження зборами суддів інших суддів здійснювати кримінальне провадження стосовно неповнолітніх чи малолітніх, не розглянуті справи розглядають раніше визначені судді.

  1. Слідчі судді

       6.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються строком на 3 роки.

       6.2. Кількість слідчих суддів у суді визначається зборами суддів та, як правило, не може  перевищувати 50% від фактичної чисельності суддів, які здійснюють правосуддя.

      Якщо склад суду складається із 3 суддів, то кількість слідчих суддів не може бути меншою 2 суддів.

  1. Коефіцієнт форми участі

       7.1. Коефіцієнт, що враховує форму участі судді у розгляді судової справи, яка розглядається одноособово, для головуючого судді  дорівнює -1.

       7.2. Коефіцієнт, що враховує форму участі судді у розгляді судової справи, яка розглядається колегіально, для головуючого судді (головуючого колегії) дорівнює — 0,6.

       7.3. Коефіцієнт, що враховує форму участі судді у розгляді судової справи, яка розглядається колегіально, для судді-учасника колегії дорівнює —0,5.

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя

       8.1. Відсоток справ, що підлягає розподілу для розгляду суддею, у разі виконання ним інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя для голови суду дорівнює – 0,9 % (відсоток визначається для кожного суду, виходячи з спеціалізації та навантаження) справ (незалежно від виконання/невиконання ним функцій слідчого судді).

       8.2. Відсоток справ, що підлягає розподілу для розгляду суддею у випадках виконання ним іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, участь у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці суддів та працівників апаратів судів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України, підготовка семінарів, тренінгів, навчальних програм для суддів, участь в робочих групах, заходах щодо підвищення кваліфікації тощо) – 60-80% (відсоток визначається для кожного суду, виходячи з спеціалізації та навантаження). Введення зменшуючого коефіцієнту у зазначених межах допускається виключно рішенням зборів суддів.  

  1. Засади формування спеціалізації суддів (колегії)

       9.1. Спеціалізація суддів визначається із розрахунку розподілу не менше двох суддів на одну спеціалізацію.        

       9.2. У разі задоволення відводу або самовідводу заміна судді здійснюється автоматизованою системою на підставі рішення про відвід (самовідвід) у порядку, зазначеному в підпункті 2.3.21 пункту 2.3 Положення.

  1. Керівник апарату суду

       10.1. Збори суддів відповідного суду за необхідності заслуховують керівника апарату суду з питань функціонування автоматизованої системи, стану розподілу судових справ з метою дотримання збалансованого навантаження суддів.

  1. Відповідальність

       11.1. Внесення недостовірних даних в АСДС, допущення інших порушень які могли вплинути або вплинули на розподіл справ і матеріалів між суддями, працівниками суду відповідальними за реєстрацію справ і матеріалів, внесення даних до обліково-статистичних карток, може бути підставою для притягнення до відповідальності.

  1. Знеструмлення електромережі суду

       12.1 Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, відповідно до Положення фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.

       Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.

       12.2 Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення обставин.

       12.3 У разі настання обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо) здійснюється з урахуванням графіку, затвердженого головою суду, шляхом випадкового визначення головуючого (складу суду) по справі.

       12.4 Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, до автоматизованої системи вноситься передбачена Положенням про автоматизовану систему документообігу суду інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.

 

 

                                                                 Додаток № 1

до Засад  застосування автоматизованої системи документообігу суду для розподілу судових справ та матеріалів між суддями в Теплодарському міському суді Одеської області

 

Довідка

про відсутніх на робочому місці суддів

___” ______ року

Станом на 09:30 “___” ______ року згідно даних наявних у відділі кадрової роботи та державної служби (посадова особа суду, відповідальна за ведення кадрової роботи або особа, яка виконує його обов’язки) (накази голови суду, повідомлення суддів про відкриття лікарняного) відсутні на робочому місці наступні судді:

з/п

ПІБ судді

Дата та номер наказу (у разі відпустки, відрядження тощо) або дата відкриття лікарняного

Причина відсутності судді на робочому місці

1.

 

 

 

2.

 

 

 

 

Керівник апарату суду                                                                                                   ПІБ

 

Відповідальна особа суду                                                                                               ПІБ

 

 

Додаток № 2

до Засад застосування автоматизованої системи документообігу суду для розподілу судових справ та матеріалів між суддями в Теплодарському міському суді Одеської області

 

АКТ

про внесення недостовірних даних в АСДС, які могли вплинути на розподіл справ та матеріалів

Мною, посада, ПІБ, “дата складання акту”, складено акт, у присутності, посада, ПІБ, акт про виявлення внесення недостовірних даних в АСДС, які могли вплинути на розподіл справ і матеріалів, а саме:

- що було виявлено суддею (суддями)

 

Підпис судді (суддів)

 

Додаток № 3

до Засад застосування автоматизованої системи документообігу суду для розподілу судових справ та матеріалів між суддями в Теплодарському міському суді Одеської області

 

Перелік суддів, які мають повноваження розглядати кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітнім чи малолітнім

 

Ширінська О.Х.

 

Додаток № 4

до Засад застосування автоматизованої системи документообігу суду для розподілу судових справ та матеріалів між суддями в Теплодарському міському суді Одеської області

 

Перелік слідчих суддів

 

Под’ячева І.Д.

 

Додаток № 5

до Засад застосування автоматизованої системи документообігу суду для розподілу судових справ та матеріалів між суддями в Теплодарському міському суді Одеської області

 

Перелік складу суддів щодо спеціалізації з розгляду цивільних справ

Ширінська О.Х.

Под’ячева І.Д.

 

Додаток № 6

до Засад застосування автоматизованої системи документообігу суду для розподілу судових справ та матеріалів між суддями в Теплодарському міському суді Одеської області

 

   Перелік складу суддів щодо спеціалізації з розгляду кримінальних справ

Ширінська О.Х.

Под’ячева І.Д.